Tërmeti i fuqishëm dridhi Serbinë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Serbinë 25 minuta pas mesnate mbrëmë, raportojnë mediat lokale.

Baby Boo

Epiqendra e tërmetit ishte disa kilometra larg Kragujevacit dhe sipas Institutit Republikan Sizmologjik të Serbisë ishte 4.1 ballë të shkallës Rihter.

Përveç në Kragujevac, tërmeti është ndje edhe në Kraljevë, por edhe në Beograd.