Tërmet në Tetovë dhe Gostivar

Observatori Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave të Natyrës dhe Matematikës në Shkup bëri të ditur se mbrëmë në ora 21:18 është regjistruar në tërmet në pjesën perëndimore të vendit.

Epiqendra e tërmetit ndodhet 41 kilometra larg Shkupit, përkatësisht në Tetovë dhe Gostivar.

Baby Boo

Fuqia e tërmetit ishte 2.4 ballë dhe u ndjej në Gostivar, Tetovë dhe në zonat përreth.