Tërmet i fuqishëm regjistrohet në Kamçatka


Një tërmet me intensitet prej 6,3 ballësh sipas Shkallës së Rihterit është regjistruar në Kamçatka.

Sipas Akademisë ruse për shkenca gjeofizike epiqendra të tërmetit ka qenë në pjesën qendrore të Gadishullit gjegjësisht 14 kilometra në perëndim të fshatit Eso në thellësi prej 353 kilometrash.
Nuk ka informacione për viktima eventualë dhe dëm të shkaktuar material.

Baby Boo