“Tërbohet” COVID-19, Policia indiane gjen trupa në bregun e lumit

Policia po kërkon nga fshatarët në Indinë veriore që të hetojnë rikuperimin e trupave të varrosur në varre të cekëta të rërës ose në brigjet e lumit Ganges, duke bërë që të spekulohen në mediat sociale se ato ishin mbetjet e viktimave të COVID-19.

Baby Boo

Në xhipa dhe anije, policia përdori altoparlantë për t’u kërkuar njerëzve të mos hidhnin trupat në lumenj.“Ne jemi këtu për t’ju ndihmuar të kryeni ritet e fundit”, tha policia.

Reshjet e shiut ekspozuan mbulesat prej pëlhure të trupave të varrosur në rërë në bregun e lumit në Prayagraj, një qytet në shtetin Uttar Pradesh.

Restorant Lumare