Telefoni i mençur ia shpëton jetën ushtarit ukrainas (VIDEO)

Një ushtar ukrainas lirisht mund të quhet njeriu më me fat në botë, për faktin se e ndan vetëm pak centimetra nga vdekja. Ushtari ishte në vijën e parë të frontit, kur një plumb u shkrep në drejtim të tij nga ushtria ruse – ku ky plumb për pak centimetra nuk ia mori jetën.

Baby Boo

E ajo çfarë e shpëtoi atë ishte pikërisht telefoni i mençur që e kishte pasur me vete, dhe plumbi kishte goditur atë dhe kishte ngecur brenda baterisë së telefonit.
Bëhet fjalë për një plumb të kalibrit 7.62, i cili siç mund të shihet në videon e publikuar më poshtë, i kishte ngecur në telefon dhe nuk kishte depërtuar – duke ia goditur trupin.

https://twitter.com/AosmanZeynep/status/1515831158172438539?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1515831158172438539%7Ctwgr%5E%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Falsat.mk%2Ftelefoni-i-mencur-ia-shpeton-jeten-ushtarit-ukrainas%2F