Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

Gjatë 24 orëve të fundit nga 1259 teste të realizuara 135 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19. Sipas qyteteve në Shkup janë regjistruar 76 raste të reja 6 në Kumanovë Dibër-2 Shtip-6 Tetovë-13 Strugë-7 Manastir-3 Gostivar-10 Shln Nikollë-2 Kërçovë-3 si dhe nga një rast të ri kanë Prilepi Ohri Kavadari Gjevgjelia Makedonski Brodi Kratova dhe Resnja.

Baby Boo

Fatkeqësisht gjatë 24 orëve të fundit katër pacientë kanë humbur betejën me Covid-19. Vik*timat janë nga Shkupi Tetova Ohri dhe Kërçova. Instituti i Shëndetit Publik brenda 24 orëve të fundit ka regjistruar 142 pacientë të shëruar. Tetë pacientë nga Tetova dhe 2 nga Velesi.

Sipas statistikave të fundit në vendin tonë nga fillimi i pandemisë janë diagnostifikuar 8332 persona me koronavirus prej të cilëve 4468 janë shëruar kurse fatkeqësisht betejën me koronavirusin e ri e kanë humbur 389 pacientë. Për momentin në vendin tonë ka 3475 raste aktive me Covid-19.