Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

Gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 1768 testime dhe 127 raste të reja të COVID -19 janë regjistruar në: Shkup 38 Kumanovë 23 Dibër 1 Shtip 3 Prilep 15 Tetovë 8 Strugë 2 Veles 5 Manastir 1 Ohër 1 Kavadarci 1 Gostivar 12 Strumicë 1 Probishtip 3 Pehçevë 2 Berovë 3 Vinicë 1 Delçevë 3 Sveti Nikole 3 Negotinë 1

Humbën jetën 5 pacientë, një pacient nga Kriva Palanka (69), dy nga Gostivari (77 dhe 63), një pacient nga Negotina (69) dhe një nga Shkupi (70). Të gjithë humbën jetën në spital. Sot, Instituti i Shëndetit Publik regjistroi 60 pacientë të shëruar. Deri më tani, në vend janë kryer gjithsej 140,093 teste COVID -19. Nuk ka testime nëpërmjet skriningut.

Numri i përgjithshëm i raste e të diagnostikuara në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 13.799, numri i pacientëve të shëruar është 10.210, numri i atyre që humbën jetën është 573 dhe aktualisht numri i rasteve aktive në vend është 3016.

Baby Boo