Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!


Vazhdojnë të mbeten të larta shifrat e viktimave nga COVID-19 në vendin tonë, ndërsa rastet e reja kanë filluar të stabilizohen prej 2 javësh. Kështu gjatë 24 orëve të fundit janë kryer 6425 testime për COVID dhe prej tyre kanë rezultuar pozitivë 682 persona, pjesa më e madhe në Shkup me 317 raste. Ndërsa vi*ktimat kanë qenë 32 duke e çuar numrin e vi*ktimave që nga fillimi i pandemisë në 6 129. Po ashtu janë shëruar edhe 1031 pacientë, 160369të shëruar që nga fillimi i pandemisë. Rastet aktive me Covid janë 14394.

Baby Boo