Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!


Gjatë ditës së sotme është regjistruar një rekordi i ri i viktimave nga Kovidi në vendin tonë. Në spitalet e vendit, si asnjëherë tjetër, kanë ndërruar jetë plotë 51 pacientë, 20 vetëm në Shkup. Ndërsa janë shënuar edhe 1 302 raste të reja nga 4 438 teste të kryera në laboratorët shtetërorë dhe privatë. Instituti i Shëndetit Publik njofton se janë shëruar edhe 626 persona.