Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

Gjatë 24 orëve të fundit, u kryen 2,345 teste dhe 373 raste të reja të COVID-19 u regjistruan në: Shkup 155 Prilep 47 Kavadari 23 Ohër 22 Kumanovë 20 Tetovë 17 Strugë 10 Manastir 9 Veles, Strumicë dhe Berovë – nga 7 raste në secilin qytet Shtip , Kriva Pallankë dhe Dellçevë – nga 6 raste në secilin qytet Negotinë 5 Dibër dhe Valandovë – nga 4 raste në secilin qytet Gostivar, Koçan, Resnje, Probishtip dhe Kratovë – nga 3 raste në secilin qytet Gjevgjeli – 2 dhe Kërçovë – 1.

Baby Boo

Janë raportuar gjithsej 8 humbje jete. 5 pacientë nga Shkupi (94, 81, 79, 78 dhe 76) dhe një pacient nga Kumanova (66), Gostivari (61) dhe Prilepi (76). Të gjithë pacientët humbën jetën në spital. 309 pacientë të shëruar. Deri më tani, një total prej 494,719 testeve të COVID-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i pacientëve të diagnostikuar me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 98,174, numri i pacientëve të shëruar është 88,778, numri i atyre që humbën jetën është 3,018 dhe numri i rasteve aktive është 6,378.

Restorant Lumare