Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

Ministria e Shëndetësisë bën të ditur se sipas të dhënave të ISHP-së, gjatë 24 orëve të fundit janë bërë 678 testime dhe janë regjistruar 61 raste të reja me COVID-19.

Baby Boo

Prej rasteve të reja 35 janë në Shkup, 7 Kavadar, Tetovë 3, Prilep 3, Shtip 3, Ohër 2, Strugë 2, Koçani 2, Kumanovë, Gostivar, Veles dhe Kriva Pallankë me nga 1 rast.

Që nga fillimi i pandemisë në Maqedoni janë regjistruar 92.753 raste me COVID-19, ku prej tyre 82.121 janë shëruar dhe 2.866 kanë humbur jetën. Momentalisht në Maqedoni ka 7.766 raste aktive.