Të dhënat e fundit, ja sa është numri i të infektuarve në Maqedoninë e Veriut!

Gjatë 24 orëve të fundit, u kryen 1,733 teste dhe 175 raste të reja të COVID -19 u regjistruan në: Shkup 90 Kavadari 15 Tetovë 11 Kumanovë 7 Ohër 6 Kratovë 6 Dibër 5 Gostivar 4 Prilep 4 Strumicë 4 Resnje 4 Veles 3 Strugë 3 Manastir 2 Gjevgjeli 2 Vinicë 2 Shtip 1 Berovë 1 Kërçovë 1 Negotinë 1 Delçevë 1 Krushevë 1 Sveti Nikole 1.

Baby Boo

Humbën jetën 7 pacientë, 2 pacientë nga Shkupi (85 dhe 43), një nga Ohri (83), një nga Shtipi (79), një nga Tetova (67), një nga Berova (80) dhe një nga Velesi (74).

Të 7 pacientët humbën jetën në spital, 365 pacientë të shëruar. Deri më tani, një total prej 456,341 teste të COVID-19 janë kryer në vend.

Numri i përgjithshëm i rasteve të diagnostikuara me COVID-19 në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë është 92,693, numri i pacientëve të shëruar është 81,681, numri i atyre që humbën jetën është 2,855 dhe numri i rasteve aktive është 8,157.


Restorant Lumare