Taulant Balla reagon: Sali Berisha je një plak i cmendur!


Ditën e sotme në media u publikuan disa foto, ku shfaqej kreu i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla duke i dhënë ndihmën e parë një kalimtari që e kishte përplasur makina në Elbasan.

Por ish-kryeministri, Sali Berisha ka dhënë një version tjetër të ngjarjes.

Nëpërmjet një statusi në Facebook, duke iu referuar një denoncimi të ardhur në adresë të tij, Berisha thotë se Balla është përfshirë vetë në aksident dhe po rregullon letrat të dalë i pafajshëm.

Je nje turp. Po aq turp eshte fakti per ne shqiptaret, qe ti ke qene President, Kryeminister dhe je akoma nje perfaqesues i populli.

Por nuk ka kaluar shumë dhe Taulant Balla ka shpjeguar për opinionin të vërtetën për atë ngjarje

O plak i cmendur! Si mund te shpifesh deri ne kete pike.

Sot kam bere detyren si nje qytetar i thjeshte. I kam dhene ndihme sadopak nje qytetari te aksidentuar nga nje makine, te cilen e drejtonte nje zonje, e cila ishte e tmerruar nga ajo qe i kish ndodhur. Ishte edhe ajo aty, bashke me nje djale te mitur. Jam i bindur qe Policia me pas ka bere procedurat me drejtuesen e mjetit te perfshire ne aksident.

Kam ndaluar sic ndaluan edhe plot njerez te tjere te zakonshem aty. Kam njoftuar Spitalin e Elbasanit dhe e kam ndjekur situaten e te aksidentuarit ne spital, sepse keshtu jam une. Jam interesuar me pas me Drejtoreshen e Spitalit per ta nisur per sherbim me te specializuar ne Tirane dhe jam me shume shprese qe nuk ka asnje rrezik per jeten.

Lexoje dhe njoftimin perkates te Policise se Shtetit: “Sot rreth orës 16:15, në unazën e qytetit të Elbasanit, shtetësja Ll. Biqiku e datëlindjes 13.08.1981, duke drejtuar mjetin tip Renault me targa AA 373 JY ka aksidentuar shtetasin I. Kondi i datëlindjes 23.10. 1949,…”

Nje apo dy ore me pas, nje media online nga Elbasani kish nxjerre nje lajm, ndoshta dikush kish bere nje fotografi nga shume njerezit qe ishin aty, qe une i kisha dhene ndihme. Kaq.

Sali Berisha! Ti je nga ata qe vret dhe iken nga vendi i krimit. Me kete qe nxorre nga barku sonte, o gojeprishur, thjeshte me shtove bindjen se je nje i rrjedhur, qe nxjerr nga barku sa me shume balte sa ke mundesi.

Une nuk jam si ti, o Sali!

Ti nuk je as burre qe te kerkosh ndjese per kete shpifje te ulet.

Palo burrë! – ka deklaruar deputeti.