Tahiri: Ashtu siç e do populli Amerikën, ashtu të duan edhe ty Ramush

Deputeti i Kuvendit, Labinot Tahiri ka shfaqur përkrahjen ndaj kryeministrit Ramush Haradinaj, duke bërë një krahasim me Amerikën.

Tahiri thotë se ashtu siç e do populli i Kosovës Amerikën, ashtu e duan edhe atë.

Ashtu siq e do populli ynë Amerikën, ashtu të duan edhe ty! Ashtu siq e beri Amerika krenarë popullin tonë me përkrahejen për Ushtri, ashtu është edhe populli ynë krenarë me ty! Pse? Sepse ishe ai sebashku me shokët e tu vendimarrës që prej Pavaresisë se Kosovës, nuk mundi askush me ia dredhua GUHËN politikanëve invesitorë serbë që punuan vazhdimisht kundër Kosovës dhe njohejet e saj!