fbpx

Strumicë: 15 vjeçarja humb jetën në aksident

Herët në mëngjes në orën 4 e 30 minuta, në një aksident trafiku që ndodhi në dalje të Strumicës drejt fshatit Dabile, humbi jetën një vajzë 15 vjeçare nga fshati Radovë. Motra e saj më e madhe është e lënduar, ndërsa lëndime trupore kanë marrë vozitësi edhe dy persona tjerë. Automjeti Folksvagen kedi, me targa të Strumicës, të cilën e ka ngarë vozitësi 21 vjeçar, ka dalë nga rruga.
-Ka ndodhur një aksident, gjatë të cilit ka dalë nga rruga një automjet udhëtimi i tipit “Wolksfagen” me targa të Strumicës, i cili është drejtuar nga 21-vjeçari F.S. nga fshati i Strumicë, Radovë. Në automjeti ka pasur katër bashkudhëtar, prej të cilëve një person ka ndërruar jetë ne vendin e ngjarjes, kurse të tjerët janë dërguar në Qendrën Shëndetësore në Strumicë dhe kanë pësuar lëndime trupore, tha Marjan Dimçev ,zëvendës komandant i SPB Strumicë.

Personat e lënduar me automjet të Ndihmës së Parë janë dërguar në spitalin e përgjithshëm në Strumicë. Për shkak të seriozitetit të lëndimeve, një person është dërguar në Klinikën e Shkupit, na konfirmuan nga spitali i Strumicës.
Ky është vendi ku herët në mëngjes humbi jetë një banore 15-vjeçare nga fshati Radovë, gjatë një aksidenti kur një makinë ka dalë nga rruga. Rruga magjistrale që e lidh Strumicën me Bullgarinë fqinje është një nga rrugët më të frekuentuara në rajonin e Strumicës dhe pikërisht këtu ndodhin më shumë aksidente. Kushtet e motit dhe acari vetëm i rrisin mundësitë për katastrofa të këtilla njerëzore.

Edhe në fillim të dhjetorit, një burrë 37 vjeçar, banor i fshatit Ednokuçevë, humbi jetën pasi që automjeti i tij ka dalë nga rruga. Nga SPB Strumicë, sidomos gjatë verës, kanë ndërmarrë aksione parandaluese duke u bërë thirrje vozitësve t’i respektojnë rregullat për siguri më të madhe në komunikacion.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.