“Spektatore e radhës së parë”, Gazetarja shqiptare e pret me padurim Bregovicin


Në mesin e bujës për ftesën si mysafir special, Goran Bregovic nga Bashkia e Korçës, në fesën e birrës në Korçë, gazetarja Kozeta Kurti ka ‘tollovitur’ rrjetin me veprimin e saj.

Kozeta është angazhuar shpesh herë me organizime të koncerteve të ngjashme, dhe këtë të fundit si duket po e pret me padurim.

Në llogarinë e saj Instagram ajo ka ndarë një video nga një perdormancë e Bregovicit.

“22 gusht 2021 në Shqipëri. Unë, spektaktore e radhës së parë”, ka shkruar në mbishkrimin e videos.
Gazetarja njihet për krijim polemikash dhe kështu veproj edhe së fundi, ajo tregoi se një reper nga Kosova do të performojë para Bregovic.

Baby Boo