Sot seanca e fundit e Kuvendit, PD bën lëvizjen e papritur


Sot pritet të zhvillohet seanca e fundit e Kuvendit për këtë sesion, ndërsa në rendin e ditës është parashikuar edhe votimi i projektligjit për statusin e prokurorëve dhe gjyqtarëve i njohur ndryshe si ligji i magjistratëve.

Baby Boo

Ndërkohë burime bëjnë me dije se PD do ketë një mbledhje grupi para nisjes së seancës së Kuvendi

Në seancën e fundit opozita kërkoi rivotimin e ligjit për shembjen e Teatrit Kombëtar, por mazhoranca nga ana e saj e konsideron çështje të mbyllur.