Ska*ndal në BE: Komisioneri për Zgjerim me libër “Kosovo i Metohije” e pret Vucicin në takim


Ka nisur takimi mes kryeministrit të Kosovës Avdullah Hotit dhe Presidentit serb Aleksandar Vucic. Ky i fundit pak para kësaj është takuar me komisionerin për Zgjerim, Oliver Varhelyi ku është parë edhe një dokument “Kosovë dhe Metohija” pranë tyre.
Ky detaj skan*daloz mund të shihet edhe në fotografinë që e ka publikuar vet zyrtari i BE’së në Twitter.

“Diskutim i mirë me Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vucic në Bruksel sot për marrëdhëniet BE-Serbi, luf*tën kundër COVID-19, dhe përgatitjet për Planin Eonomik. Komisioni Europian do ta parashtrojë atë në vjeshtë dhe bashkëpunimin regjional” ka shkruar ai.

Baby Boo