Ky është lojtari i ndeshjes Nigeri – Argjentinë


Argjentina ka kaluar në 1/8 e finales se Rusia 2018 dhe një ndër protagonistet është padyshim njëri ndër lojtarët më të mirë në Botë

E FIFA pas ndeshjes ka shpallur edhe lojtarin e ndeshjes.

Pa dyshim ai është Messi, i cili është shpallur lojtari i kësaj ndeshje.

Messi shënoi golin e parë në këtë ndeshje dhe ishte kreator i fitores se Argjentinës e cila kaloi në 1/8 e finales, ku në ndeshjen e radhës do të përballet me Francën. /GazetaExpress/

Baby Boo