Shqiptarët gjunjëzojnë Serbinë!


Zvicra ka arritur të mposhtë Serbinë në një ndeshje të zjarrtë në Rusi.

Ishin dyshja shqiptare Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri që me paraqitje fantastike e mposhtën Serbinë.

Mitroviq kishte kaluar Serbinë në epërsi në minutën e pestë, rezultat me të cilin përfundoi edhe pjesa e parë.

Në pjesën e dytë në skenë dolën dyshja shqiptare, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri.

Xhaka në minutën e 52 “bombardoi” Serbinë me një goditje të fuqishme. E në minutën e 90 Xherdan Shaqiri me një mjeshtëri të jashtëzakonshme dërgoi topin në rrjetë.

Zvicra tani ka katër pikë dhe mban vendin e dytë në Grupin E, dhe tani me gjasa të mëdha për të kaluar fazën e grupeve. Serbia në vendin e tretë ka vetëm një pikë. Brazili është në vendin e parë me katër pike e Kosta Rika pa pikë në vendin e fundit.