Shqiponja e Xhakës e Shaqirit “shëtit” në mediat ndërkombëtare


Përveçse është folur për golin që i dha fitoren Zvicrës ndaj Serbisë, mediat ndërkombëtare kanë folur dhe për shqiponjën që Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri bënë ndaj serbëve.

The Sun shkruan se ata kanë lindur në Kosovë. “Vëllai i tij Taulanti luan për Shqipërinë, dhe të dy janë shumë krenarë për trashëgiminë e tyre”, vijon shkrimi.

Nuk mungojnë as shkrimet e BBC, Sport Illustrated, Goal.com, Daily Express, madje dhe New  York Times, e cila thotë se Zvicra mundi Serbinë në një ndeshje sa historike dhe politike, për shkak të veprimit të dy lojtarëve.

Shihni galerinë e të gjitha mediave.