‘Shpë*rthen’ virusi në Tetovë, regjistrohen shumë raste të reja

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 3.087 testime për coronavirus ndërsa 54 raste kanë rezultuar pozitiv.
Prej tyre në Tetovë – 32, Shkup – 13, Dibër – 4, Gostivar – 2, Vallandovë – 2 dhe Kërçovë – 1.

Baby Boo

Nga MSH thonë se ka ndërruar jetë një pacient nga Tetova, i moshës 77 vjeçare, në kushte spitalore.
Ndërsa ISHP ka regjistruar 28 pacientë të shëruar.
Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 156.506, prej të cilëve 150.399 janë shëruar, ndërsa 5.494 kanë ndërruar jetë. Numri i rasteve aktive deri sot (2 gusht) është 613.