Shpenzime të ‘çmendura’, ja sa i ka kushtuar Elenit pjesëmarrja në Eurovision


Pjesëmarrja e saj në Eurovision shkaktoi mjaft debate në vendin qe përfaqësonte, për shkak edhe të simbolit të shqiponjës që bëri së bashku më Eugent Bushepepën që përfaqësonte Shqipërinë.

Bëhet fjalë për këngëtaren me origjinë shqiptare që përfaqësoi Qipron në Eurovision dhe doli në vendin e dytë, Eleni Foureira.

Së fundmi, mediat greke kanë zbuluar çdo detaj në lidhje me koston që ajo ka shpenzuar për pjesëmarrjen në Eurovision. Sipas tyre, Eleni ka paguar plot 120.000 euro për garancinë, qëndrimin, ushqimin, biletat, videoklipin, makeup-in, balerinat dhe skenën.

Gjithashtu u zbulua se stilisti i veshjes së saj ishte ai i këngëtares së famshme botërore, Beyonce dhe i shumë yjeve të tjerë.

Baby Boo