Sherr masiv në Gjermani, 25 vjeçari shqiptar goditet me thikë në kokë dhe shpinë


Një sherr masiv ka ndodhur në Hamburg të Gjermanisë, ku një i ri shqiptar po lufton për jetën pasi mbeti i plagosur gjatë një feste në një bordello.

Siç shkruan gazeta gjermane Bild, 20 djemë që po festonin përfunduan duke u përplasur me njëri-tjetrin.

“I riu shqiptar që ishte në mesin e tyre u shtri në trotuar i qëlluar me një thikë pas shpine. Dëshmitarët okularë telefonuan të tmerruar policinë. Pas përplasjes 6 makina mbërritën në vendin e ngjarjes disa të rinj u larguan, disa u futën në bordello, të tjerë ia mbathën. Kurse 25-vjeçari shqiptar ndodhet në spital në gjendje të rëndë”, shkruan Bild, përcjellë “Bota sot”.

Sipas asaj që shkruan Bild, 25-vjeçari është goditur me thikë në kokë dhe në shpinë, dhe momentalisht është në gjendje të rëndë në spital.

Lidhur me ngjarjen deri më tani janë arrestuar 5 persona, ku 4 u liruan menjëherë, ndërsa një 21 vjeçar më kombësi rumune vazhdon të jetë në paraburgim. Kurse shkaqet e grindjes së përgjakshme mbeten të paqarta.