Shaqiri mesazh serbëve: Po vij në Beograd, nuk kam frikë nga askush!

Nuk kam frikë nga askush. Kam lexuar gjithçka që shkruar, por unë po shkoj atje vetëm për të luajtur futboll. Nuk kam frikë nga askush “, tha Xherdan Shakqiri, për Blick.

Megjithatë, ardhja e Xherdan Shaqirit si individ do të shkaktojë më shumë vëmendje, për shkak të lojës së kombëtares së Zvicrës përballë Serbisës, gjatë dhe pas Kupës së Botës në Rusi, shkruan Novosti.

Siç është raportuar në gazetën zvicerane “Blick” Shaqiri thekson se nuk ndjen frikën e mbërritjes në kryeqytetin e Serbisë, pas festimit me shqiponë në Kupën e Botës. Festimi me shqiponjë kishte shkaktuar reagime të mëdha në të gjithë botën.

Megjithatë, Shaqiri po ndjek gjithçka që po ndodh në lidhje me atë ndeshje, por ai nuk mendon të humbasë duelin në Beograd.

 

Baby Boo