Senegalit i mjaftojnë 12 minuta, Sane ndëshkon Japoninë


Po luhet në stadiumin “Central” të Yekaterinburg ndeshja e Grupit H të Botërorit mes Japonisë dhe Senegelait.

Japonia 0-1 Senegal

Komenti i ndeshjes

12′ Senegali kalon në avanatzh falë Sane

1′ Ka nisur takimi

Do të luhet në orën 17:00 ndeshja e vlefshme për Grupin H të Botërorit mes Japonisë dhe Senegalit.

Të dy skuadrat vijnë pas një fitoreje në ndeshjen e parë, konkretisht kundër Kolumbisë dhe Polonisë, ndaj 3 pikët sot mund të sigurojnë kualifikimin për fazën tjetër.

Formacionet zyrtare

Capture