Sekretet e fitnesit të Cristiano Ronaldos – pesë dremitje në ditë, krioterapi dhe kënaqësi


Legjenda Portugeze është hapur në lidhje me dietën e tij dhe regjimin e ushtrimeve gjatë viteve, duke shijuar ushqime të freskëta.
Fushata e Cristiano Ronaldos për Euro 2020 doli në një sprovë këtë javë – por është biseda e tij jashtë fushe ajo që tërhoqi vëmendjen e botës.
Superylli portugez bëri bujë të hënën ndërsa ishte ulur në një konferencë shtypi dhe hoqi me zemërim dy shishe të lëngjeve me gaz në ekran, duke u bërë thirrje tifozëve që të pinin ujë.

Thuhet se fshiu 2.85 miliardë funta nga vlera e tregut e sponsorëve zyrtarë të konkursit – dhe u vlerësua gjerësisht nga aktivistët e anti-mbipeshes.
Sigurisht, sulmuesi i Juventusit ka qenë prej kohësh një djalë poster për shëndet të mirë, duke respektuar një regjim të rreptë diete dhe fitnesi për më shumë se 15 vjet.

Duke shënuar dy gola ndërsa ishte kapiten i Portugalisë në një fitore 3-0 kundër Hungarisë të Martën, stili i jetës së disiplinuar të legjendës së futbollit e ka lejuar atë të qëndrojë në krye të lojës në moshën 36 vjeçe.
Nga dremitja pesë herë në ditë deri te investimi në një dhomë krioterapie 50,000 £.