Rusia 2018, Familja serbe rrahet nga tifozët brazilian


Një përleshje e madhe tifozësh ka ndodhur në stadiumin e Otkritie Arena në Moskë, gjatë ndeshjes mes Brazilit dhe Serbisë. Sipas ‘Kurir’, dhuna që ndodhi në stadiumin në Moskë mes serbëve dhe brazilianëve. A thuash kush provokoi? “Aktorët ngjarje tragjike shpjeguan në detaje se çfarë ka ndodhur me të vërtetë në stadiumin në Moskë”, shkruan ky farë portali. “Një grup brazilianësh ishin para nesh, provokoi para fillimit të ndeshjes. Na treguan gishtin e mesëm dhe kështu me radhë. Ata sulmuan fizikisht babain tim. Unë menjëherë kërceva për të ndihmuar atë. Në fund erdhën 3-4 kujdestarë dhe arritën për të qetësuar situatën”, tha mes të tjera një tifoz serb i cili ishte i përfshirë në këtë dhunë.

Baby Boo