Rufi Osmani mbështet kandidaturën e Blerim Rekës për president

Ish kryetari i RDK-së, Rufi Osmani, është rreshtuar pas kandidatit të pavarur presidencial Blerim Rekës, në garën për zgjedhjet presidenciale.

Baby Boo

“Me miq të tillë, guximi forcohet dhe më shumë! Falemnderit Rufi Osmani, ndër të parët që më uroi kandidaturën!”, ka shkruar Reka pas takimit të realizuar me Osmanin.

Pas kandidaturës së Blerim Rekës qëndrojnë edhe opozita shqiptare, respektivisht Aleanca për Shqiptarët dhe Lëvizja Besa.

Burimi i lajmit