Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në shtetin fqinj/ Shënohen 10 raste të reja në 24 orët e fundit

Greqia ka shënuar edhe një viktimë së fundmi nga COVID-19 duke e çuar bilancin në 173.

Baby Boo

Vendi fqinj në 24 orët e fundit ka shënuar 10 raste të reja dhe pritet që numri së shpejti të kapë 2 mijë e 900.

Tashmë Greqia ka vetëm 18 të intubuar në spitale me COVID-19 teksa pret nisjen e sezonit turistik veror.