Rrëzohet avioni ushtarak në Greqi, humb jetën piloti

Një pilot ka humbur jetën dhe një tjetër është plagosur pas rrëzimit të avionit stërvitor të Forcave Ajrore greke,në zonën mes Spartës dhe Tripolit në Peloponez të Greqisë, si pasojë ka humbur jetën një pilot

Avioni “T2- Buckeye”, prodhim i vitit 1976, u rrëzua mëngjesin e kësaj të marte në rrethana ende të paqarta.

Ekipet e shpëtimit raportuan se avioni u përplas në tokë me forcë dhe copëtua. Dyshohet se shkak ka qenë një defekt teknik./Pacensure

Baby Boo