Rrënqethëse! Zjarri apokaliptik në Greqi nuk kurseu as familjen e çiklistëve, babai me dy fëmijët e mitur…

Jetë të prera në mes. Familje që nuk dinë ende se ku i kanë të dashurit e tyre. Bilancet dramatike vijnë nga periferia e Athinës, ku zjarri u mori jetën 76 personave dhe la të plagosur qindra të tjerë.

Baby Boo

‘Zougla.gr’ i ka kushtuar një artikull një familje, e cila u shua nga flakët që pushtuan Rafinë dhe Matin.Mes 24 fëmijëve që humbën jetën ishin edhe dy vogëlush, motër e vëlla. Bëhet fjalë për ish-çiklisten e AEK, Evita Fytrou, 14 vjeçe, e cila u gjet e vdekur në det.

Vetëm pas disa orësh kërkime u arrit që të gjendeshin edhe babai edhe vëllai i saj, Gregory Fitrous, 54 vjeç dhe Andreas Fitrous, 11 vjeç, dhe ky i fundit një çiklist.

Dy fëmijët kishin ndjekur pasionin për çiklizmin si babai i tyre, por që flakët e zjarrit i morën jetën pabesisht.


Restorant Lumare