Rr*ahje masive mes mbështetësve të Trumpit dhe policisë brenda Kongresit Amerikan


Kongresi Amerikan ka pezulluar punët përkohësisht pas hyrjes së pro*testuesve në hollin e saj.
Shumë mbështetës të presidentit aktual amerikan, Donald Trump kanë pu*shtuar hollin e Capitol Hillit.
Madje, videot që po qarkullojnë në rrjetet sociale shihen se si mbështetësit e republikanit po përl*eshen me policinë e kryeqytetit amerikan, Uashington.

Ndërkohë, nënpresidenti Mike Pence është evakuuar nga Kongresi, ku ishte duke marrë pjesë në Sesionin e Përbashkët të saj.
Kongresi Amerikan gjatë ditës së sotme është dashur të konfirmojë fitoren e demokratit, Joe Bidenit.