Ringjallet ISIS, kërcënon me sulme ndaj SHBA dhe vendeve të koalicionit

Zëdhënësi zyrtar i ISIS Abul-Hasan Al-Muhajir ka bërë thirrje për sulme ndaj SHBA dhe vendeve të koalicionit që sulmojnë Shtetin Islamik.

Lajmi u bë publik nga analistja Rita Katz në tëitter, e cila i referohet një fjalimi të publikuar në internet nga Al-Muhajir, shkruan La Reppublica.

Baby Boo