Reperi i famshëm Action Bronson, arrestohet nga policia në Kosovë?!

Reperi i famshem me origjinë shqiptare, Action Bronson, ka ndezur hashash gjatë performancës së tij në festivalin “Sunny Hill”.

Sigma Doors

Mësohet se pask kësaj, ka intervenuar Policia e Kosovës, e cila është ngjitur në skenë për ta arrestuar.

Konsumimi i mariuhanës në Kosovë është i ndaluar, dhe pjesëtarët e policisë së Kosovës, kanë reaguar menjëherë.

Megjithatë disa media kanë raportuar se për shkak të tollovisë së shkaktuar, nuk është e sigurtë nëse Bronson është arritur të arrestohet apo jo.

I pranishëm gjatë këtij momenti ka qenë edhe kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti, i cili ditë më pare e kishte pritur Bronsonin në zyrën e tij, ku edhe i kishte dhuruar Hyjneshën në Fron.