Reagon Ramush Haradinaj, s’e përmend Vuçiqin, por thotë se territori nuk preket

“Kosova është shtet mikpritës që beson në lirinë e shprehjes dhe vlerat demokratike. Por në anën tjetër, Kosova dhe populli i saj respekton edhe shtetin ligjor në tërësinë territoriale të tij, dhe nderon institucionet e saja. Këto janë parime të palëkundura që Kosova gjithmonë do t’i nderojë, respektojë, e mbrojë”, ka shkruar Haradinaj, në një reagim në Fb.

“Si Kryeministër i vendit, ju siguroj që do të mposhtet çdo përpjekje për të kërcënuar këto parime fundamentale për të cilat populli ynë sakrifikoi shumë”, ka shtuar ai.

Lexo më shumë në: https://www.gazetaexpress.com/lajme/reagon-ramush-haradinaj-s-e-permend-vuciqin-por-thotw-se-territori-nuk-preket-574135/?utm_source=referral&utm_medium=web&utm_campaign=copyright

Baby Boo