Rama i kthen përgjigje “kërcënimit” të Tahirit: Je rritur në hijen time

Kryeministri Edi Rama i ftuar në Real Story ka sqaruar batutën që Saimir Tahiri përmendi ditën e sotme janë Kuvendit që “s’ka bir nënë dhe bir k**ve….” , batutë të cilën e ka përdorur më parë edhe Rama. …

Këto fjalë u morën nga shumë ci kërcënim, por Rama tha se ishte thjesht një kopjim.

Baby Boo

“Që unë të kopjohem nga ata që janë rritur nën hijen time në një farë kuptimi ndodh shpesh.

Është i lirë të bëjë batutat që dëshiron.

Është për të qeshur ajo që thonë se Saimir Thairi më bën mua presion.

Unë nuk besoj që ka në këtë histori lidhje fjala presion me mua personalisht me ne dhe me vetë atë.

Unë e njoh mirë dhe e di si funksionon, nuk është njeriut që përdor metoda që ata që i komentojnë i përdorin”, deklaroi Rama në “Real Story”.