fbpx

Ra në dashuri me të riun, 91-vjeçarja harxhoi 100 mijë euro

Në moshën 88-vjeçare, ajo ra në dashuri me një djalë 25 vjeç dhe në një kohë të shkurtër, shpenzoi 100 mijë euro nga kursimet e saj.

Është historia e një gruaje nga Forlì, Itali, tani 91 vjeçe. Pas një beteje të gjatë ligjore, vajza e saj 63-vjeçare arriti ta ndalonte. Mosmarrëveshja gjithashtu përfshinte një mjek psikiatër, i cili përfundoi në gjyq me akuzën e ideologjisë së rreme për të bërë një vlerësim, të kërkuar nga Gjykata, në të cilën ai kishte vërtetuar qartësinë e gruas së vjetër.

Testet e përfshira në raportin e përgatitur nga mjeku u përfunduan në fakt nga kujdestari i gruas, i hospitalizuar më parë për probleme mendore, të cilët më pas i raportuan vajzës së gruas së vjetër se çfarë ndodhi.

Këto fakte nxitën 63-vjeçaren (e cila më vonë mori njohjen e paaftësisë për të kuptuar dhe dëshiruar nënën e saj dhe emërimin e një kujdestari për pasurinë e tij) për të denoncuar incidentin në Prokurori.

Në seancën hapëse të procedurës që e sheh doktori psikiatër nga Forlì në bar, vajza e gruas dhe kujdestari u dëgjuan. Më 9 maj, i akuzuari do të paraqitet në selinë e dëshmitarit.

Përmbajtjet që i merr PaCensurë nga burime tjera nuk i nënshtrohen licencës Creative Commons 1.0, e cila përndryshe është e zakonshme, për përmbajtjet të cilat i plason kjo platformë mediatike. Ju lutemi, konsultohuni me buruesit për marrje të përmbajtjeve të tilla.

Pa Censurë botohet në www.pacensure.com dhe mund të merren në tërësi, sipas licencës Creative Commons 4.0.