Qipro goditet nga një tërmet i fortë! Në fuqi paralajmërimi për cunami

Tërmet me intensitet prej 6,4 ballë sipas shkallës së Rihterit e goditi sot bregun e Qipros, thuhet në kumtesën e Qendrës sizmologjike mesdhetare evropiane.

Epiqendra e tërmetit ka qenë në thellësi prej dy kilometrave në Detin Mesdhe, ndërsa është ndjerë në Turqi, Egjipt dhe Izrael. Në këtë moment nuk ka raporte për viktima ose dëm material. Në fuqi është paralajmërimi për cunami.

Baby Boo