Qëlloi gruan me armë, policia sqaron detajet…

Në orët e para të vitit 2019, konkretisht në orën 00:30, ka ndodhur një tragjedi në një familje nga komuna e Gjilanit.

Sigma Doors

Dyshohet se burri ka qëlluar aksidentalisht gruan e tij, përderisa ishte duke festuar me armë Vitin e Ri.

Policia e Kosovës nëpërmjet një komunikate për media e ka konfirmuar rastin.

“Pas ekzaminimit të vendit të ngjarjes në bazë të hetimeve preliminare dyshohet se deri tek ngjarja kishte ardhur si pasoj e pakujdesisë së të dyshuarit shqiptar shtetas i Kosovës J. J. (1956) i cili pas ndërrimit të mote moteve kishte dalë para shtëpisë me pushkën e gjuetisë llojit “Hungarian Submacine [email protected],model-53, dhe nga pakujdesia kishte qëlluar bashkëshorten e tij tani të ndjerë Z.J”, thuhet ne njoftim.

I dyshuari është ndaluar për 48 orë në Polici ndërsa trupi i gruas është dërguar për obduksion.