Pse një rikthim i Cristiano Ronaldos te Real Madridi është i pamundur

Me implikimet financiare të shkaktuara nga krizës prej coronavirusit në Itali, janë shuar fjalët për një largim të Cristiano Ronaldos nga Juventusi.
Natyrisht, Real Madrid ka qenë i lidhur me sulmuesin portugez, por klubi nuk po mendon për një rikthim të mundshëm të një prej yjet më të mëdhenj.

Baby Boo

Marrëdhënia midis Cristianos, Real Madridit dhe Florentino Perezit është ende e ngushtë, me lojtarin që është ftuar përsëri në Santiago Bernabeu për të parë El Clasico në mars, por kurrë nuk është menduar ndonjë rikthim i tij.
Cristiano nuk ka mbajtur shumë lidhje të ngushta me ish-shokët e tij të skuadrës, veçanërisht pas komenteve të tij rreth Luka Modric që fitoi Topit e Artë në vitin 2018. Vetëm me Marcelon vazhdon të ketë marrdhënjie të mira.

Në fund të fundit, Cristiano la Real Madridin për Juventus. në kërkim të sfidave të reja.

Për më tepër, pas gjithë mosmarrëveshjeve të kontratës me Real Madridin, Juventusi i ka dhënë 35-vjeçarit saktësisht atë që dëshironte, si në aspektin e pagës ashtu edhe në kohëzgjatjen e kontratës.
Los Blancos kurrë nuk ishin gati të paguanin 31 milionë euro në vit, që ai fiton në Torino dhe nuk do ta bënin as tani.

Edhe pse skuadra ka vuajtur nga largimi i tij, Real Madrid ka marr 112 milionë euro nga shitja e tij, duke bërë biznes të mirë.
Megjithë rikthimin në Bernabeu për EL Clasico , ishte vetëm një vizitë, pasi Cristiano po mendon vetëm për të fituar trofe me Juven.