Profesori maqedonas fyen ministrin e jashtëm: Jo be k… ministër!


Ballina Lajme Maqedoni
LajmeMaqedoni
Profesori maqedonas fyen ministrin e jashtëm: Jo be k… ministër!
27/09/2018

Profesori universitar dhe aktivisti i Lëvizjes “E Majta”, Dimitar Apasiev ka fyer me fjalë të pista dhe banale ministrin e jashtëm Nikolla Dimitrov.

Reagimi ka pasuar pas një deklarate të ministrit Dimitrov se nëse referendumi nuk do të ketë census atëherë ai do të kthehet për miratim në Kuvend, transmeton INA.

“Jo be k… ministër”…
Nëse nuk ka census, marrëveshja nuk shkon në Kuvend, por ju shkoni në pension të parakohshëm politik…”, ka shkruar ndër të tjera Apasiev. Ai është I njohur si kundërshtar i ligjit që zyrtarizon gjuhën shqipe.

Не бе куре министерско…

Ако нема ЦЕНЗУС, не оди „Договорот“ у Собрание, туку вие одите у предвремена политичка пензија.

А во правна сила си останува референдумската одлука од 1991 за името „Македонија“ ?

#НеПоштуемКурчење

#БојкотирамЧиновничкиСилеџии

#СакамЕвропскиВредности“

Baby Boo