Pritje të gjata në Tabanoc

Lidhja Auto Moto e Maqedonisë (LAMM) njofton se në vendkalimin kufitar Tabanoc për dalje nga vendi pritet rreth gjysmë ore. Ndërkohë që në vendkalimet tjera nga ana e Maqedonisë nuk ka pritje më të gjata se sa kryerja e formaliteteve doganore. Nga LAMM gjithashtu njoftojnë se komunikacioni në mbarë vendin po zhvillohet pa pengesa dhe nëpër rrugë kryesisht të thata. /Alsat.mk

Baby Boo