Prezantohet në Moskë Këpuca e Artë e Botërorit, ja pretendentët


Lionel Messi, Neymar apo Antoine Griezmann, cili do ta fitojë Këpucën e Artë të Botërorit? Ndoshta në garën virtuale mes argjentinasit, brazilianit dhe francezit, që luajnë me skuadra që gjithmonë konsiderohen favorite mund të ndërhyjnë emra të tjerë, si Ronaldo, Timo Werber, Harry Kane apo Romalu Lukaku. Sigurisht që nuk përjashtohen emrat surprizë, qoftë edhe nga skuadrat që shumë më pak të kuotura. Në Moskë organizatorët e Botërorit prezantuan trofeun e Këpucës së Artë për Kupën e Botës së Vitit 2018. Katër vite më parë këtë çmin individual e fitoi James Rodroguez, ndërsa në 2010-ën Thomas Muller.

Pretendentët kryesorë për Kuëpcuën e Artë
1 – Lionel Messi
2 – Antoine Griezmann
3 – Neymar
4 – Cristiano Ronaldo
5 – Timo Werner
5 – Harry Kane
6 – Romelu Lukaku
7 – Gabriel Jesus
8 – Thomas Muller
9 – Luis Suarez
10 – Sergio Aguero
11 – Edinson Cavani
12 – Robert Lewandowski
13 – Kylian Mbappe
14 – Diego Costa