Prag lufte Izrael-Hamas: Hamas sulmon Izraelin me raketa

Tre izraelitë u plagosën të shtunën pasi një raketë e nisur nga Rripi i Gazës goditi në një shtëpi në qytetin Sderot, pasi gjatë fundjavës u hodhën mbi 100 raketa dhe mortaja në Izraelin jugor.

Baby Boo

Sipas Magen David Adom, një vajzë 17 vjeçare u plagos në fytyrën e saj, një vajzë 20 vjeçare tjetër kishte marrë plagë në gjymtyrët e saj dhe një 52 vjeçar me një lëndim në gjoks.

Ushtria izraelite goditi më shumë se 40 objektiva të Hamasit përgjatë Rriit të Gazës gjatë 24 orëve të fundit dhe 100 raketa u hodhë nga Gaza në Izrael, 16 prej të cilave u kapën nga sistemi i mbrojtjes raketore të Mburojja e Hekurt.

Restorant Lumare