Policia indiane largon 106 kapsula të kokainës nga stomaku i një gruaje

epa04879938 A handout picture provided by the Australian Federal Police on 11 August 2015 shows cocaine smuggled in through soap, in Sydney, Australia, 08 July 2015. A 91-year-old Sydney man was used by drug smugglers to fly from India to Australia with 4.5 kilograms of cocaine disguised as soap, police said. The man was stopped at Sydney airport on his arrival from New Delhi on July 8th when customs officers became suspicious of the contents of his luggage, officials said. They found 27 packages of soap which tested positive for cocaine. EPA/AUSTRALIAN FEDERAL POLICE/HANDOUT AUSTRALIA AND NEW ZEALAND OUT HANDOUT EDITORIAL USE ONLY/NO SALES

Policia indiane ka thënë se ka larguar me sukes nga stomaku i një gruaje 106 kapsula të kokainës, e cila dyshohej se ishte duke tentuar të kontrabandojë drogë në këtë shtet.
Gruaja 25 vjeçare me shtetësi të huaj është arrestuar në Aeroportin Ndërkombëtar në Delhi më 14 maj, ka njoftuar policia.Ajo është raportuar të ketë kaluar javën e kaluar në një spital duke u trajtuar si pasojë e kokainës.Droga është thënë se ka vlerën e 50 milionë rupeve, apo 734,160 dollarëve.Policia ka thënë se beson që gruaja ka përtypur kapsulat në Brazil dhe po aty i janë dhënë udhëzimet për të dërguar drogën në Delhi.Zyrtarë nga Departamenti i Narkotikëve, i kanë thënë gazetës, Hindustan Times se ky ka qenë “numri më i madh i kapsulave të kokainës” që kanë gjetur ndonjëherë në një person.

Baby Boo