Policia greke dhe Frontex kapin shqiptarin, e kishte mbushur makinën me “barishte”

Policia greke ka arrestuar këtë të dielë një 38 vjeçar shqiptar që kishte marrë përsipër të kalonte një sasi të madhe droge në afërsi të pikës kufitare të Kakavijës.

Baby Boo

I riu është kapur në afërsi të Delvinakit, 20 kilometra larg pikës kufitare me një sasi prej 51 kilogramësh kanabis, transmeton Express.

Droga ishte e paketuar në makinën e 38 vjeçarit dhe operacioni u zhvillua në bashkëpuniom me njësinë Frontex që patrullon përgjatë kufirit shqiptar.