Policia e Rusisë po arreston edhe fëmijë, kjo është arsyeja

Përpos arrestimeve të shumta të raportuara se po kryhen në Rusia, së fundi është bërë e ditur se Policia e Rusisë ka arrestuar edhe disa fëmijë.

Baby Boo

Arrestimi i tyre thuhet të jetë bërë pasi këta të fundit kanë vendosur lule dhe pankarta kundër-luftës, tek Ambasada e Ukrainës në Moskë. FOTO
“Në departamentin e policisë në Presnenskoye, fëmijët dhe prindërit e tyre janë lënë në stacion që ta kalojnë aty natën. Policia i arrestoi fëmijët, pasi ata vendosën lule tek Ambasada e Ukrainës,” raportoi në Twitter gazeta ruse.

Duhet cekur se Rusia po përballet me presione e sanksione të shumta për t’i dhënë fund luftës, si nga jashtë shtetit, por edhe nga brenda.