Policia arreston një nënë rome, i keqtrajtoi dhe më pas i braktisi fëmijët


Një femër rome është shoqërua në Policinë e Kosovës gjatë ditës së djeshme.
“Në rrugën “Bill Clinton” në Prishtinë është arrestuar e dyshuara femër K-Rome pasi që e njëjta dyshohet se ka keqtrajtuar dhe braktisur fëmijët e saj viktimat tri femra dhe dy meshkuj K-Romë nga mosha 10 vjeçare deri në 1 vjet”, njoftoi Policia.Me vendim të prokurorit publik e dyshuara është liruar ne procedurë te rregullt.

Rasti është hapur për “keqtrajtim apo braktisje e fëmijës”.

Baby Boo