Policia arreston disa protestues


Policia i ka arrestuar disa prej protestuesve të cilët më herët kanë shembur gardhin para Kuvendit dhe kanë hedhur objekte në drejtim të policisë dhe godinës së Kuvendit. Edhe pse policia ka arritur ti largon protestuesit dhe është vendosur në buzë të rrugës që kalon para Kuvendit dhe prej andej i ka shtyrë protestuesit të kthehen në parkun që gjendet afër.

Demonstruesit vazhdojnë të hedhin sende ndaj policisë. Ka policë të lënduar, para Kuvendit ka mbërritur autoambulanca. Para Kuvendit shihet një prani e madhe e policisë./KlanMacedonia

Baby Boo